Arcibiskupský palác

Hradčanské náměstí, 56/16, 118 00 Praha 1 - Hradčany
+420 220 392 111
220 392 111 www.apha.cz/

Kontaktujte nás pro umístění virtuální prohlídky...

Žádné soubory nenalezeny.

Arcibiskupský palác se nachází v těsné blízkosti Pražského Hradu. Původní stavba ze 16. století prošla mnoha rekonstrukcemi a stavebními úpravami. Rozlehlý, třípatrový palác je jednou z nejvýznamnějších pozdně barokních staveb Prahy. Nachází se na nepravidelné protáhlé parcele. Palác se skládá ze čtyř křídel hlavního objektu, vystavěných kolem vnitřního dvora, rozděleného dvoupatrovým, krýtým mostem na dvě části. Další dvůr se nachází mezi základním tělesem a konzistoří a konečně čtvrtý dvůr, obklopený hospodářskými budovami, se nachází na severní straně. Hlavní průčelí si zachovalo raně barokní charakter. Fasádě dominují raně barokní portál hlavního vchodu i pozdně barokní boční portály.

Arcibiskupský palác v Praze je současné sídlo pražských arcibiskupů. Barokní budova stojí na Hradčanském náměstí v blízkém sousedství hlavní brány Pražského hradu. Ze severní strany paláce se svažuje Jelení příkop a na západní straně vede průchod do Šternberského paláce.

Prostory se nachází ve druhém patře Arcibiskupského paláce, jsou dostupné po širokém schodišti, k dispozici je také výtah. Jedná se o šest propojených místností plus dva salonky. Maximální kapacita je 250osob.

Parkoviště jsou pár metrů od paláce, ale placené.

...

Kapacita pro hostinu

  • 200-300

Min. konzumace ne
Venkovní prostor ano
Hudba po půlnoci ne
Vlastní alkohol ne

 

 Přidat do oblíbených

 

Svatební expo