Logo

SVATEBNÍ HOTEL MALÝ PIVOVAR KLÁŠTER

Klášter Hradiště nad Jizerou 22, 294 15 Klášter Hradiště nad Jizerou
+420 702 136 980 +420 725 569 025
info@hotelmalypivovar.cz www.hotelmalypivovar.cz

Kontaktujte nás pro umístění virtuální prohlídky...

Žádné soubory nenalezeny.

HISTORIE HOTELU

Historické prostory areálu HOTEL MALÝ PIVOVAR spadají podle některých dochovaných informací do poloviny 12. století, kdy si tuto lokalitu vybral řád cisterciáků ke stavbě svého monstrózního kláštera, dnes pivovaru KLÁŠTER.

Z této doby také pochází podzemní prostory RESTAURACE SKÁLA, jež volně navazují na hotel, a které byly ručně vytesány do skály právě mnichy, stavějícími zmiňovaný klášter. Při podrobnější prohlídce zjistíte, že se jednalo původně o dvě sklepení nad sebou, která byla později spojená v jeden velký sál. Stavba sklepení byla pochopitelně dlouhodobou záležitostí, trvala údajně 38 let. Vykutané jeskyně sloužily během staletí řádovým bratrům jako dočasné obydlí a úkryt před nezvanými hosty.

Samotná budova HOTELU MALÝ PIVOVAR spadá pravděpodobně do druhé poloviny 16. století, kdy vznikla spolu se stavbou renesančního zámku, jenž byl vystavěn na ruinách kláštera. Již zde nalézáme také první zmínku o tom, že součástí panství byl i malý zámecký pivovar, jehož nedílnou součástí byly i prostory pro výrobu sladu, tedy SLADOVNA.

Po roce 1623 se majiteli areálu stává rod Waldstein-Wartenbergů. Prvním a zároveň i nejvýznamnějším majitelem byl Albrecht z Valdštejna, pochovaný v nedaleké kapli v areálu zámku Mnichovo Hradiště.

V roce 1852 probíhá rozsáhlá přestavba a vše se podřizuje potřebám pivovaru Klášter. Přitom vznikají postupně další a další rozsáhlá sklepení v celém areálu.

Za zmínku také stojí zazděné dělostřelecké koule ve fasádě hotelu, v místech zásahů od pruského dělostřelectva. Jedná se o vzpomínku na prusko-rakouskou válku a bitvu u Mnichova Hradiště konanou dne 28. června 1866.

Novou historii píše až v 90. letech minulého století pivovar Klášter. Ten se rozhodl zbudovat v podzemních prostorech pivovarskou restauraci, která se stala ideálním cílem mnoha návštěvníků.

Rekonstrukce a výstavba hotelu do dnešní podoby probíhala v letech 2012 až 2014. Při ní se maximálně dbalo na zachování historické předlohy, a to od původních historických kleneb s pískovcovými sloupy až po klenby s kovanými lustry v hotelové restauraci.

Architektonickou zajímavostí je i původní dřevěná konstrukce hotelové části, která je podepřena dřevěnými sloupy z celých kmenů. Celý ráz hotelu podtrhují nádherné kované prvky mistra kovářského.

Vážení novomanželé, rodiče, organizátoři,

rezervaci vybraných prostor proveďte telefonicky nebo nás kontaktujte e-mailem: info@hotelmalypivovar.cz.
Náš organizační tým se vám v co nejkratším termínu ozve a potvrdí písemně vybraný termín nebo Vám nabídne jiné řešení přímo na míru.

SVATBA V HISTORICKÝCH PROSTORECH
HOTELU MALÝ PIVOVARKlášter Hradiště nad Jizerou

Pro každého člověka je svatební den jedním z nejvýznamnějších, nejkrásnějších a nejdůležitějších okamžiků v životě. Svatební obřad je událostí, která bývá vryta do paměti všech zúčastněných. Záleží na každém detailu, ze všeho nejvíce však na místě, kde se svatba koná.

HOTEL MALÝ PIVOVAR nabízí romantickou a jedinečnou svatbu v nově zrekonstruovaných historických prostorech, ve kterých se prolíná baroko a secese se současností. Je jako stvořený pro uspořádání klasického i netradičního svatebního obřadu a svatební hostiny na jednom místě.

Pro Váš významný den zajistíme kompletní služby od svatebního obřadu, květinové výzdoby, focení, projížďky kočárem, svatební hostiny až po ubytování v hotelu dle Vašeho přání.

Klademe důraz na individuální potřeby každého z Vás, proto nabízíme hned několik variant svatebního obřadu:

Venkovní obřad na terase se zámeckým mostem

Toužíte po romantické svatbě na čerstvém vzduchu? Terasa se zámeckým mostem je tu právě pro Vás! Její výhodou je i to, že navazuje na Královskou obřadní místnost, což umožňuje různé varianty obřadu a v případě nepříznivého počasí rychlou změnu místa obřadu

Obřad v Královské obřadní místnosti


Hlavní obřadní místnost pro svatební obřady.

Počet míst k sezení: 32 osob
Počet míst k stání: cca 50 osob

Hudba během obřadu: reprodukovanou hudbu dle požadavků novomanželů, možnost živého zpěvu.

Povolení fotografování a filmování během obřadu: zdarma

Cena pronájmu: dle termínu

Královská obřadní místnost je v prvním patře, přístupná z venkovní terasy a napojená na visutou terasu obřadním mostem.
Obřad ve Skále

Monumentální prostory vytesané ve 12. století do pískovcové skály nabízí netradiční prostory pro svatební obřad i svatební hostinu.

Počet míst k sezení: 30 - 200 osob
Počet míst k stání: bez omezení

Hudba během obřadu: reprodukovanou hudbu dle požadavků novomanželů, možnost živého zpěvu nebo živé hudby.

Povolení fotografování a filmování během obřadu: zdarma

Cena pronájmu: dle termínu

Prostory Skály jsou volně přístupné z nádvoří hotelu.
Venkovní obřad na terase se zámeckým mostem

Terasa se zámeckým mostem nabízí romantické prostředí pro uspořádání open-air (venkovního) svatebního obřadu dle vašich představ. Její výhodou je i to, že navazuje na Královskou obřadní místnost, což umožňuje různé varianty obřadu a v případě nepříznivého počasí rychlou změnu místa obřadu.

Počet míst k sezení: 48 osob
Počet míst k stání: 45

Hudba během obřadu: reprodukovanou hudbu dle požadavků novomanželů, možnost živého zpěvu.

Povolení fotografování a filmování během obřadu: zdarma

Cena pronájmu: dle termínu

Terasa s královským mostem je napojena na hotel v prvním patře, přístupná z Královské obřadní místnosti a venkovní terasy.

HOTEL MALÝ PIVOVAR **** je svou polohou křižovatkou obchodních cest. Nachází se nedaleko rychlostní silnice R 10 spojující Prahu s Libercem, stejně tak i silnici I/16 směřující na východ Čech, či I/38 vedoucí na Vysočinu.

Další doplňkové služby:

Na vaše přání Vám rádi pomůžeme zajistit:
•sestavení svatebního menu
•květinovou výzdobu
•reprodukovanou nebo živou hudbu
•svatební dekorace
•příjezd a jízdu kočárem
•pronájem limuzíny
•fotografování novomanželů v historických interiérech zámku Mnichovo Hradiště

Kapacita pro hostinu

  • 50-100

Kapacita pro obřad

  • 50-100

Cena za koktejl/osoba (CZK)

  • 0

Nájem za obřadní místo (CZK)

  • 5-10.000

Cena menu/osoba (CZK)

  • 300-500

Minimální konzumace/nájem

  • 1-50.000

Ubytování - cena (CZK)

  • nad 1000,- CZK

Ubytování - počet pokojů

  • 20+

Ukončení hudební produkce

  • do 03.00

Facebook

Min. konzumace ano
Venkovní prostor ano
Hudba po půlnoci ano
Vlastní alkohol ano

 

 Přidat do oblíbených

 

Svatební expo