Farnost sv. Tomáše

Josefská 8, 118 01 Praha 1
+420 257 530 556 +420 606 282 681
osaprag@augustiniani.cz www.augustiniani.cz/farnost/farnost-sv-tomase-v-praze-na-male-strane

Kontaktujte nás pro umístění virtuální prohlídky...

Žádné soubory nenalezeny.

Kostel sv. Tomáše byl postaven Benediktíny spolu s kaplí sv. Doroty v roce 1228. V roce 1285, kdy Václav II byl u moci, nový řád s názvem Ordo eremitarum Sancti Augustini (řád poustevníků sv. Augustina) se usadil v kostele na královo pozvání.

Největší rekonstrukce klášterního areálu začala v roce 1550 a byla dokončena během 30-ti leté války. V rudolfínské době se klášter stal důležitým duchovním centrem pro všechny členy katolické říše. Během 18. století kostel a klášter získali podobu, jakou mají dnes. Pozoruhodný architektonický komplex byl postaven poměrně ekologickým způsobem třemi výstabními stádii : gotickým, renesančním a barokním.

Stejně jako tomu bylo u jiných klášterů v roce 1950 byli mniši sv. Tomáše nuceni ukončit svůj klášterní život. Byli vyhoštěni a klášter byl přeměněn na domov důchodců. Revitalizace v 70. letech byla zaměřena pouze na kostel.

V první komunikaci je důležité ověřit si termín a ideálně si domluvit schůzku na které se vše dozvíte.

Parkovaní na Malostranském náměstí je od roku 2016 výrazně omezeno.

Větší počet hostů lze ke kostelu/od kostela přepravit minibusy (které po vyložení odjedou). Velké busy ke kostelu nezajedou.

Ke kostelu/od něj je možné jet historickou tramvají (zastávka je 100 metrů od kostela). Kapacita tramvaje je 10-80 hostů.

Koňské spřežení je povoleno jen na staroměstské straně řeky.

Poblíž kostela je mnoho zajímavých míst na Vaši svatební hostinu: hotel Augustine, hotel Mandarin Oriental, Kaiserštejnský palác, hotel Alchymist, rezidence u Černého Orla, Altány Kampa, restaurace Mlýnec, Francouzská restaurace, hotel Kings Court.

Kapacita pro obřad

  • 1-10
  • 10-30
  • 30-50
  • 50-100

Facebook

Min. konzumace ne
Venkovní prostor ne
Hudba po půlnoci ne
Vlastní alkohol ne

 

 Přidat do oblíbených

 

Svatební expo